top of page
SSP-19.jpg

 
Ty42-24 ze składem filmowym na moście nad Kanałem Gliwickim, 2023r.
(fot. Bartłomiej Jan Halewski)

 

Plan zdjęciowy produkcji Sami Swoi: Początek, z Ty42-24 - czerwiec 2023

 

Ty42-24, po przeprowadzonych na terenie Huty Łabędy w Gliwicach naprawach, wrócił do pracy na Śląsku. W sobotę 17 czerwca lokomotywa poprowadziła Pociąg Repatriantów na trasie z Oleśnicy do Kępna, który wspomagały wagony należące do Klubu Sympatyków Kolei we Wrocławiu.

 

We wtorek 20 czerwca na bocznicy zakładowej firmy PROTOR (dawna linia piaskowa Pyskowice-Drama) skład obsługiwał plan filmowy produkcji "Sami Swoi - Początek" w reżyserii Artura Żmijewskiego. Wagony towarowe KSK Wrocław późnym wieczorem powróciły do stolicy Dolnego Śląska przy udziale lokomotywy SU45-079 w historycznej malaturze. 

 

Dzień później Ty42-24 z wagonami 94A (TOZK Pyskowice) oraz 401Da-499 (ASCO Rail Pyskowice) obsługiwały pociąg prywatny na trasie Pyskowice-Przezchlebie-Pyskowice.

Racławice Śląskie, Dzierżno

- plan filmowy (19-20 VI 2023)

(fot. Michał Nawicki)

Pyskowice, ul. Młyńska/Mickiewicza

- plan filmowy (20 VI 2023)

(fot. Piotr Borowiak)

Stacja Pyskowice

- zjazd po zakończonych zdjęciach do filmu i manewry z KSK Wrocław (20 V 2023)

(fot. Piotr Borowiak)

Podziękowania

 

Ze strony Stacji Pyskowice - Kolej Aglomeracyjna i Muzealna GOP dla TOZKiOS w Pyskowicach, TVN, KSK Wrocław, a także Fotografów - Bartłomiej Jan Halewski, Michał Nawicki; również tych, których materiały pojawią się na łamach naszego portalu dopiero za jakiś czas: Jerzy Ziobrowski, Artur Łukasiewicz. 

 

Piotr Borowiak

bottom of page