_fotografia
Borowiak staje po obu stronach obiektywu, częściej jednak w roli fotografującego. W sztukach wizualnych uznaje pełną naturalność i otwartość. Fotografię traktuje jako ucieczkę w świat bezpieczny, wolny od uprzedzeń, pozwalający na kontakt z drugim człowiekiem na intymnym poziomie, pełnym szacunku do natury, świata i siebie nawzajem.
_literatura
W latach 2015 – 2018, w Gliwicach, wydał trzy tomy liryki: „Modlitewnik” (2015), „Zniewolona (2016), oraz „SZA” (2018); które stanowią tryptyk traktujący o uczuciowości współczesnej, polskiej młodzieży. Charakteryzuje go oniryczna konwencja, liczne odniesienia do symboliki i tekstów o charakterze religijnym i eklektycznym; również często występujące elementy korespondencji fragmentów tryptyku z wydaniami innych artystek i artystów. Tryptyk został pozytywnie przyjęty przez redakcję czasopisma literackiego "Topos".
Najnowszy tom pt. „24.” został wydany jedynie w formie publikacji cyfrowej 24 maja 2020. Publikacja zawiera dokładnie 24 liryki utrzymane w tonie niezgody i krytyki wobec ówczesnych wydarzeń, oraz panujących nastrojów politycznych w kraju.
W 2023 roku zapowiedziano dwa nowe tomy, których fragmenty można przeczytać tutaj. W grudniu 2023 ukazał się także kolejny "Rocznik Miasta Pyskowice", gdzie Borowiak po raz pierwszy występuje jako współautor w publikacji monograficznej.
_historia
W 2015r. z inicjatywy Borowiaka, Franciszka Krawczyka oraz Michała Zbiciaka powstał projekt cyfrowego muzeum "Stacja Pyskowice - Kolej Aglomeracyjna i Muzealna GOP". Ma on na celu pozyskiwanie, archiwizację i digitalizację danych dot. historii miasta Pyskowice, węzła kolejowego w Pyskowicach, wszystkich projektów kolei aglomeracyjnych na Górnym Śląsku, kolei muzealnych, piaskowych; a także ochronę zabytków, promocji kultury, dziedzictwa oraz turystyki industrialno-transportowej w regionie.
"Stacja Pyskowice - Kolej Aglomeracyjna i Muzealna GOP" została wyróżniona jako „Marka Lokalna” w 2021 roku. O dokonaniach „Stacji” publikowały największe krajowe media, m. in.: Gazeta Wyborcza, Dziennik Zachodni, Rynek Kolejowy, Stalowe Szlaki i Świat Kolei. W 2023 roku otwarto w Pyskowicach "Stację Kultury" - placówkę kulturalno-muzealno-społeczną, gdzie za wystrój oraz ekspozycje stałe i czasowe poświęcone kolejnictwu odpowiadali członkowie projektu.
_wystawy/spotkania
15.09.2024 (nadchodzące)
Miasto na żelaznym szlaku (Europejskie Dni Dziedzictwa), Stacja Kultury Pyskowice, otwarcie stałej ekspozycji fotograficznej
2024 Pyskowice Miasto, Centrum Wystawiennicze Pyskowice, otwarcie stałej ekspozycji muzealnej
2024 Historia Węzła Kolejowego w Pyskowicach, Stacja Kultury Pyskowice, otwarcie stałej ekspozycji fotograficznej
2024 Stacja Kultury - otwieramy!, Stacja Kultury Pyskowice, uroczyste otwarcie obiektu i stałej ekspozycji muzealnej
2023 W obronie dziedzictwa Stacji Pyskowice, Nastawnia Pk5 Pyskowice, terenowe spotkanie historyczne
2023 Rocznik Miasta Pyskowice 2023, Ratusz Pyskowice, premiera książki
2021 Koniec Lata, Cechownia Gliwice, koncert wraz z premierą live session
2018 Światowy Dzień Poezji, Biblioteka Centralna Gliwice, spotkanie autorskie
2018 SZA, Biblioforum Gliwice, spotkanie autorskie, premiera książek "Zniewolona" i "SZA"
2017 Próba materii, Stacja Artystyczna Gliwice, wystawa fotografii (z grupą Aczkolwiek)
2016 Modlitewnik, MOKiS Pyskowice, spotkanie autorskie (z Tomaszem Sobanią)
2015 Modlitewnik, Kawka Gliwice, spotkanie autorskie, wystawa fotografii i premiera książki
2014 Istnienie Podcień, Pyskowice, spotkanie autorskie, wystawa fotografii i zapowiedź książki