fotografia   ·   literatura   ·   historia   ·  opinie

Piotr Borowiak jest założycielem kolektywu Stacja Pyskowice oraz portalu Stacja Pyskowice - Kolej Aglomeracyjna i Muzealna dla GOP.

 

Stacja Pyskowice powstała w 2015 r., jako autonomiczny względem samorządów i organizacji wszelakich, prywatny portal, oferujący dostęp do treści poświęconych głównie historii węzła kolejowego w Pyskowicach, wszystkich projektów kolei aglomeracyjnych na Górnym Śląsku, Pyskowickiego Skansenu Kolejnictwa, a także kolei piaskowych i innych. Jej inicjatorami byli Borowiak, Franciszek Krawczyk oraz Michał Zbiciak.

 

Na przestrzeni ostatnich lat, projekt rozrósł się nie tylko pod względem oferowanych internetowo treści, ale także działań podejmowanych poza strefą cyfrową. Dziś, Stacja Pyskowice to nie tylko największa dostępna w internecie monografia poświęcona w/w tematyce, ale również stale aktualizowany panel najważniejszych wiadomości, sporządzana na bieżąco kronika dziejów współczesnych, archiwizacja i digitalizacja danych, współorganizacja imprez kolejowych i przejazdów z pociągami specjalnymi, a także współpraca z modelarzami, twórcami gier czy symulatorów kolejowych.

 

W ramach kolektywu Stacja Pyskowice - Kolej Aglomeracyjna i Muzealna dla GOP podejmujemy wiele współprac krajowych i zagranicznych mających na celu popularyzować wiedzę historyczną, hobby, bezpieczeństwo, a także turystykę industrialno-transportową, włącznie z takimi odgałęzieniami jak eksploracja miejska czy trainspotting. Dążymy także do utworzenia w budynku remontowanego dworca w Pyskowicach Izby Pamięci Kolejowej oraz Muzeum Kolejnictwa na bazie zabytkowego kompleksu byłej parowozowni wachlarzowej.

 

 

 

 

 

www.stacjapyskowice.info

662 119 559